AMALGAM
Typowymi głównymi składnikami amalgamatu są rtęć (50%), srebro, miedź i cyna, które są wypełniane w zębach jako mieszanina. Dziś wiemy, że partnerzy stopu nie są w trwałym połączeniu, ponieważ można ich wykryć np. w ślinie za pomocą analizy laboratoryjnej. Te uwolnione składniki mogą być przyswajane przez organizm na bardzo różne sposoby poprzez różne mechanizmy.
Jako metal ciężki, rtęć jest jedną z najbardziej toksycznych substancji na świecie, a zatem już ujawnia swoje szkodliwe działanie we florze jamy ustnej. Ponieważ nasz organizm z trudem samodzielnie detoksykuje wchłoniętą rtęć, ze względu na jej właściwości chemiczne i fizyczne, skutki kumulacji występują np. w nerkach, mózgu, wątrobie, jelitach, tkance nerwowej, w tkance tłuszczowej i w tkance tłuszczowej. Tarczyca.
Aby zapobiec wchłanianiu rtęci, wypełnienia amalgamatowe muszą być usuwane przy użyciu specjalnych środków ochronnych. Obejmują one: Koferdam wykonany z silikonu, jako bariera ochronna i izolacja Ekstrakcja specjalnym, mocniejszym odkurzaczem Nawiercanie wypełnienia amalgamatowego specjalnie ukształtowanymi wiertłami i specjalną techniką wiercenia specjalne maski na nos dla pacjenta Wkład z chlorelli po usunięciu amalgamatu do wiązania metali ciężkich specjalny wyciąg i filtrowanie bezpośredniego powietrza z pomieszczenia Dodatkowo polecamy dołączony protokół żywienia i detoksykacji.
W przypadku ukierunkowanej, zaawansowanej detoksykacji metali ciężkich z przyjemnością polecimy lekarzy z dziedziny medycyny mitochondrialnej i środowiskowej, lekarzy holistycznych lub specjalnie przeszkolonych lekarzy alternatywnych.